Forumcek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emo, Emo nedir, Emo resimleri, EmoTurkey, Emo Nickler, Emo Avatarları, Punk, Punk Resimleri, Punk Avatarları, Rock, Rock Resimleri, Rock Avatarları, Msn Nickleri, Msn Avatarları, Müzik

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Emo nedir ne değildir/sosyolojik tarafı/doğru bilinenler yanlış bilinenler ve fazlası

YazarMesaj
ewiLanqeL
Admin
ewiLanqeL

Emo nedir ne değildir/sosyolojik tarafı/doğru bilinenler yanlış bilinenler ve fazlası Empty
MesajKonu: Emo nedir ne değildir/sosyolojik tarafı/doğru bilinenler yanlış bilinenler ve fazlası   Emo nedir ne değildir/sosyolojik tarafı/doğru bilinenler yanlış bilinenler ve fazlası Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 3:53 am

GENEL TANIM------ MÜZİK

emo aslında 2 ye ayrılır diyebiliriz.bir müzik tarafı var ki bunuda bir ara ayrıntılı anlatacağım biraz daha sabır...ama şunu bilin isterim emo punk'tan gelen bir müziktir punk'ın eğlenceli matrak tarafına 70'li yıllarda bir
tavır olarak çıktı diyebiliriz...emocore çıktı yani punk'ın alt türü emotional hardcore yani emocore çıktı....sonra bunun da alt türü screamo...emo-violence...v.s çıktı....ve sonrada mainstream piyasa şirketleri tarafından o yıllarda bunu nasıl daha piyasalaştırırız nası etkin halen getiririz diyerek emo diye kısaltıldı...şuan sizin bizim emo diye tabir ettiğimiz şey aslında kısaltmanın kısaltması emotional hardcore emocore ve daha sonrası emo....müzik kısmında hardcore olayı unutturulmaya çalışıldı ki daha piyasa bi akım olması için daha yaygınlaşması için...ve bu sayede emo olmayan şeylerde emolar tarafından dinlenir hale geldi yada getirildi diyebiliriz...aslında has emo dediğimiz şey emotional hardcore yani duygusal hardcore'dur...kökü punk a kadar dayanır....
GENEL TANIM MODA-STİL

Mainstream şirketler emoda para olduğunu görünce yavaştan yavaştan bugünkü stil gelişti...Emo'nun stil tarafı yani giyim kuşam tarafı gelişti...Yeni çıkan grupların saçına giyim tarzına karışıldı ve bu sayede olay yaygınlaştı...Gençler benimsedikleri grupların tarzlarınada özenmeye başlayınca o senelerde emo stili daha bir haim oldu tüm dünyaya....Nedir emo stili sayalım gözün önüne gelen perçemler,beyaz taşlı kemerler,büyük kalın çerçeve gözlükler,dar pantolonlar dar sweatler,hattaki yabancı ülkelerde şöyle bir tabir geçiyor ne kadar sıkı o kadar iyi!...bu darlığında mantığı var aynı gözün önüne gelen saç gibi ama bunuda başka bir yerde anlatırım....işte sonra damalı olan herşey ayakkabı pantolon kravat v.s.....bunlar yaygınlaştırıldı sonra piyasadaki şirketler daha çok şeyi emoya yakınlaştırdı...bazı bebek simgeleri yada en basitinden hepinizin bildiği jack figürü falan emoyla özdeşleşir hale geldi ve halen bugünlerde bazı figürler simgeler yakınşaltırılıyor neyse...kısacası emo ikonları stilleri bunlar arkadaşlar....
Sosyolojik açıdan inceliyorum..............

arkadaşlar bence emo sabit birşey olamaz hiçbir kimse şöyle şöyle emo kuralları var buna uymazsan emoluktan reddedilsin gibi birşey söyleyemez...ama olayı bi duygusallık olarak düşünün bırakın emoyu "duygusal" .....
OLUMSUZ TARAFI

duygusallık dediğinizde aklına ne gelir yani duygusal bir arkadaşınız var diyelim o hangi özellikleri barındırır??...benim aklıma her zaman güzel şeyler gelir ama ilk başta negativ tarafını söyleyim evet bu gerçek yalnızlığı seviyoruz ve belkide birileri bize yalnız kalmamak için yardım etse dahi yalnızlığı bırakmıyoruz çünkü o bize büyük bir haz veriyor,gözyaşlarıyla boğuşmak ,kendi içinde o hazzı yaşamak bizler için kutsal birşey ve emolar bu duygusallığı kendi içinde paylaşırlar bu duygusallık DERT ORTAKLIĞINI beraberinde getirir...emolar birbirini bu şekilde anlar vede bu yüden birbirlerine kenetlenmişlerdir...bu olumsuz bir yön gibi düşünülebilir içe kapanıklık çünkü insan kendini diğer insanlardan soyutlama düşüncesii var,kendi içine kapanma evet bu göz kapatma muhabbetide oradan geliyor.....................
OLUMLU TARAFI

olumlu taraflarını düşünelim ya sen emosun duygusal bi insansın topluma insanlara herkes gibi bakmazsın........aynı zamanda bir sanatçı gözü gibi birşeydir bu......pikasso nası insanları kübik şekilde parça parça gördü kafasında ve kübik olayı yansıttı resmine aynı emolarda herkes gibi görmez bir durumu bir olayı ..herhangi bir olaya farklı pencereden bakabilendir emo...........örnek vereyim yolun karşısında yaşlı bir teyze karşıya geçmek istiyodur duygusal olan insan ona yardım eder eğer yardım etmezse sanki bi suç işlemişte vicdan azabı çeker gibi yüreği sızlanır,mesela sakat bi adam yolda 2 seksen düştümü diğer insanlardan biri acelem var nası olsa orada biri yardım eder diyip önüne bakar ama ne olacak 1 insan hayatında dahamı önemli der sınava yetişmek adama orada yardım edendir...daha soyut bir örnek vereyim....bir resim sergisine gidersiniz arkadaşınız orada ressamın tablosunda gördüğü şeylere bakarak ya bu ne adam oradan buradan karmakarışık bişey yapmıaz bütün renkleri karıştırmış bi b*ka benzememiş bende çizerim hulen der....ama emo olan ressamın o tabloda verdiği hüznü o tabloda verdiği duygusallığı anında hisseder,ve boş değil bu tablo der...
EMO'NUN TAVIR TARAFI....

Emo her zaman eşitlikten yanadır,kalp kırmaktan oldukça kaçınır,mutlu bir dünyaya ulaşma çabası güder,süre gelen baskıcı rejime bir tepkisi vardır ama bunu çoğu zaman kendi içinde dile getirir punklar gibi çok şiddetli değillerdir baskıcı....
EMOLAR HAKKINDA Kİ BAZI YANLIŞ YADA DOĞRU BİLİNENLER

emolar eşcinseldir...

bunu tam anlamıyla çözemedim neden derseniz yabancı sitelerde hemen hemen bütün tanımlarda emolar eşcinseldir tanımı var ama çok katı bir tanım bu...neden bütün emolar eşcinsel olsunki...?yurtdışında genel oranda bu öyle olabilir belki tam bilmiyorum çünki yurt dışına gitmedim ama türkiyede böyle olduğunu düşünmüyorum...ama tahminim türkiyede bu çok aaazz boyuttadır yani yüzde 20/lerde yada 30 lardadır bu eşcinsellik mevzusu....nereden çıktı dersenizde eşcinsel tanımlaması arkadaşlar emolar duygularını direk gösterirler hiç çekinmezler mesela bir arkadaşüzüldü yada sevindiimi belki direk onu öper yanağını sıkar birbirine sarılırlar falan erkek kız farketmeden,çekinme yoktur ve buda maalesef emolar eşcinseldir diye temellendirilmiş olabilir diye düşünüyorum...
emolar vejeteryandır

evet yabancı ülkelerde böyle bir şey var bununda mantığı hayvanlara olan eziyeti proteesto etmek gibi bişi.....
emolar satanisttir

yok artık kaynanamın ensesi böyle birşey direk saçmalık ne yabancı kaynaklarda nede türk kaynaklarda böyle bir şey var....türkiyede bilinen tek satanist örgüt var oda satan in turkey diye bir grup onlarda emo falan alakaları yoktur neyse....kısacası saçmalığın önde gidenidir bu tabir...

emolar kendine özgü bir dil olan emoca konuşur

hımm sanırım yeni bir dil keşfedildi de benim haberim yok afrikaca gibi bişeymi bu çok saçma geliyor insana...böyle bir şey elbette yoktur ama şu vardır....kendimde dahil emolar kendi aralarında harfleri yumuşatarak mesajlaşır yazı dilinde genelde ama bu sadece kendi içlerinde ve aşırıya kaçmayan bi yazı dilinde ama maalesef bazı emo arkadaşlar bunu abartıp emo olmayan arkadaşlarına vede tüm internet sitelerindede böyle konuştukları için dünya lisan kitabına yeni bir dil daha eklenmiş bulunduruluyor...bir ara emo sözüğü kurmuş anti-emolar yakında emo dili ve edebiyatı bölümüde açılırsa arkadaşlar şaşırmayın haha

vede en önemlisi emoluk kesinlikle kasılmamaktır içinden geleni yapmaktır yapmacık
olmamaıktır
...
https://forumcek.yetkin-forum.com

Emo nedir ne değildir/sosyolojik tarafı/doğru bilinenler yanlış bilinenler ve fazlası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Emo Violence nedir?
» Emo Sign Nedir?
» Punk Nedir ?
» depresyon nedir
» İletişim Nedir?